Stavební povolení při rekonstrukci bytu

Klienti se nás často dotazují, zdali je při rekonstrukci bytu či domu potřeba stavební povolení.

Záleží na rozsahu rekonstrukce, zda-li bude nutné provádět zásahy do nosných konstrukcí, měnit dispozice bytu, či jen provádět prostou rekonstrukci spočívající ve výměně nenosných konstrukcí a obnovy povrchů a zařízení.

Ohledně stavebního úřadu mohou nastat tři situace:

  1. k realizaci potřebujete stavební povolení
  2. k realizaci potřebujete ohlášení stavby
  3. k realizaci nepotřebujete povolení ani ohlášení

Bez stavebního povolení, nebo ohlášení se lze obejít v případě, že se zaměňují nenosné konstrukce za konstrukce obdobné hmotnosti, nezasahuje se do konstrukcí, které již nejsou ve vlastnictví bytu, či domu a nemění se původní bytové dispozice.

Ohlášení rekonstrukce bude stavební úřad vyžadovat v případě stavebních úprav, kterými dochází ke změně bytových dispozic, jimiž se ale nezasahuje do nosných konstrukcí, nemění se vzhled stavby a nevyžaduje se posouzení vlivů na životní prostředí.

V ostatních případech je již nutné stavební povolení. Před započetím s rekonstrukcí se ale vždy vyplatí navštívit stavební úřad v místě stavby a zjistit, jaké jsou požadavky v daném konkrétním případě. Požadavky jednotlivých stavebních úřadů se občas různí.

Plánovanou rekonstrukci bytu či bytového jádra je rovněž třeba včas ohlásit majiteli bytového domu, společenství vlastníků, bytovému družstvu a podobně.

Před zahájením rekonstrukce je rovněž třeba informovat obyvatele domu o termínu zahájení a dokončení stavebních prací, název provádějící firmy a telefonický kontakt na odpovědného zástupce stavby.

Pokud nemáte čas nebo nechcete jednat s úřady, obraťte se na naší firmu CESPRON Inženýring, která za Vás vše vyřídí rychle a bez starostí. Volejte 602 600 107, nebo napište na email info@cespron.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *