Koupě nemovitosti za účelem investice

V poslední době registruji zvýšení četnosti diskuzí a polemik o nákupu nemovitosti za účelem investice. Při prodeji bytů projektu Rezidence Na Veslé – Krásný Svět jsem se u některých klientů k mému velkému překvapení setkal s mimořádnou rozhodností a rychlostí koupě. Tito klienti mi na mé překvapení odpověděli, že jednají na doporučení svých bankovních poradců investovat peníze do nemovitostí a vzhledem k lokalitě, ceně a technické kvalitě si vybrali právě předmětný projekt.

Z toho vyplývá následující: Obecně jsou nemovitosti ze strany finančních odborníků vnímané jako jedna z možností, kam investovat peníze. Za určité situace dokonce tento typ investice upřednostňují před nákupem cenných papírů, akcií a apod. Konkrétně to však neplatí ve všech případech, nemovitost musí splňovat hlavně kritérium kvalitní lokality s potenciálem rozvoje, technickou kvalitu a další aspekty. A pokud jsou splněné, vstupuje do rozhodnutí hledisko časové – kdy koupi uskutečnit. A zde se musím vrátit k výše uvedeným klientům, kteří v dnešní době vnímají investice do cenných papírů příliš rizikové, mají obavu o znehodnocení svých úspor, vnímají zvyšující se zájem o nájemní bydlení a své peníze investují do kvalitních nemovitostí na dobrých adresách.

Nastal tedy již čas investovat do nemovitostí? Závěr ať si udělá každý sám, já jen vím, že naši klienti, kteří do nemovitostí investují, patří mezi mimořádně úspěšné a majetné lidi.

Ing. Martin Klein

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *