Jak získat stavební povolení

Jak získat stavební povolení

K získání stavebního povolení lze dojít několika způsoby, získáním územního rozhodnutí a stavebního povolení ideálně ve společném řízení, nebo územním souhlasem a ohlášením stavby. Druhá možnost je o něco rychlejší a jednodušší, nikoliv však podstatným rozdílem.

Pro stavební úřad budeme potřebovat celkem dvě až tři paré projektové dokumentace zpracované podle vyhlášky č. 499/2006 Sb. Před podáním příslušné žádosti na stavební úřad budeme mimo projektové dokumentace potřebovat:

 1. souhlasy dotčených orgánů státní správy a samosprávy, tzv. DOOS
 2. stanoviska majitelů (správců) inženýrských sítí, na které se budeme napojovat, tzv. Vyjádření o existenci sítí technické infrastruktury
 3. smlouvy o připojení na distribuční soustavy s dodavateli energií
 4. souhlas a rozhodnutí o napojení na místní komunikaci
 5. souhlasy sousedů (jsou podmínkou při zjednodušením řízení) a případně souhlasy majitelů dotčených pozemků stavebním záměrem
 6. další souhlasy, které vycházejí vždy z konkrétní lokality a typu stavebního záměru

thinker-28741_960_720Pro získání každého souhlasného stanoviska či vyjádření budeme potřebovat další paré projektové dokumentace. Dobrá zpráva je, že není potřeba vždy kompletní paré a další dobrá zpráva je, že mnoho žádostí lze již dnes získat elektronicky prostřednictvím internetového rozhraní příslušných institucí, emailem a datovou schránkou. Píšeme o tom hlavně z toho důvodu, že mimo tištěné zpracování projektové dokumentace je potřeba od projektanta získat i elektronickou podobu dokumentace nejlépe ve formátu pdf.

Časté dotazy jsou, kdo jsou ty dotčené orgány státní správy a samosprávy. Doporučujeme jejich seznam vždy získat od příslušného stavebního úřadu. Je třeba počítat s tím, že může nastat situace, kdy jeden souhlas, či rozhodnutí jednoho dotčeného orgánu podmíní, či vyvolá potřebu vydání souhlasu jiné instituce, zkušený inženýr projektu se s tím však dokáže vypořádat.

Pokud máme všechno potřebné, již stačí jen vyplnit příslušnou žádost a tu doručit do podatelny stavebního úřadu včetně všech příloh. A pokud se nechcete, či nemůžete těmito činnostmi zabývat, najměte si profesionála, který vše za Vás vyřídí, například naší firmu 😉

swing-918942_960_720

Pokud máte zájem o naše služby, prosím kontaktujte nás vyplněním dotazníku níže, nebo volejte 602 600 107, piště na info@cespron.cz.

  Napište nám

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Váš email (vyžadováno)

  Předmět

  Vaše zpráva

   

  Mohlo by se vám líbit...

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *